Jak robić apetyczne zdjęcia produktowe czekolady?

Zastanawiasz się, jak robić apetyczne zdjęcia czekolady, które odzwierciedlą Twoją pasję do tworzenia deserów? W czasach, kiedy swoje hobby chętnie pokazujemy w mediach społecznościowych to bardzo cenna wiedza. Dotyczy to także zdjęć produktowych czekolady, które przydają się w branży cukierniczej.

Mamy w tej dziedzinie dla Ciebie kilka rad. Pierwszą z nich jest to, żeby zwrócić uwagę na temperaturę otoczenia. Pamiętaj, że zarówno ciepło, jak i nadmierna wilgoć mogą przyczynić się do zniszczenia czekoladowego smakołyku, który fotografujesz. Wówczas mogą pojawić się na jego powierzchni mało atrakcyjne, charakterystyczne kropelki lub trudny w retuszu biały nalot. Ważne jest to, żeby czekolada na zdjęciach komercyjnych wyglądała atrakcyjnie i zachęcała do sięgnięcia po deser.

Fotografia czekolady - miej przygotowaną koncepcję na ujęcie

Zdecydowanie nie wystarczy ułożyć kostki czekolady i wyjąć aparat. Jeśli chcesz wykonać atrakcyjne zdjęcie produktowe, zadbaj o koncepcję! Istotna jest kompozycja. Zastanów się, co najlepiej pasuje do deseru.

Fotografujesz fontannę czekolady? Ustaw przy niej owoce, które zostały w połowie obtoczone w aromatycznym deserze.

Chcesz ująć na zdjęciu tabliczki czekolady? Ułóż je na eleganckiej paterze. Możliwości jest wiele. Dlatego koniecznie pobaw się aranżacją. Jeden deser możesz fotografować w różnych miejscach i z wielu stron. Ciekawą opcją jest

też to, żeby łączyć ze sobą w kadrze kilka wyrobów czekoladowych. To jeszcze bardziej zachęci innych do wypróbowania smakołyku.

Jak ustawić się do fotografowania czekolady?

Ważne jest też to, żeby dobrze ustawić się względem deseru podczas robienia zdjęć czekolady. Musisz wiedzieć, że nie ma jednej idealnej odpowiedzi na to zagadnienie. Czasem lepiej sfotografować czekoladowy deser od góry, innym razem od przodu. Warto wziąć pod uwagę m.in. to, z której strony pada światło, jaką formę ma smakołyk oraz na jakim naczyniu się znajduje. Te wskazówki można podpiąć pod kwestię koncepcji na zdjęcie czekolady, które opublikujesz na swojej platformie online.

Spójność - to naprawdę istotne!

 

Żeby stworzyć ciekawe dla odbiorcy zdjęcie czekolady, trzeba zadbać o spójność. Tutaj możemy zasugerować świadomy dobór kolorów, tła, naczyń i wszelkich akcesoriów. Te ostatnie naprawdę mogą znacząco urozmaicić fotografię produktową, zwłaszcza jeśli są związane z głównym tematem zdjęcia.

Wskazówki techniczne - aparat ma znaczenie

Fotografując czekoladę, skup się na ustawieniach aparatu. Kluczowy jest obiektyw – najlepszym wyborem będzie model makro 100 mm lub 50 mm. Przydatna jest też funkcja zmian ustawień balansu bieli, która wpływa na kolorystykę fotografii. Dobrą wiadomością jest to, że znajdziesz ją także w smartfonie. Warto skorzystać z automatycznego ustawienia. Za koloryt odpowiada też oświetlenie, dlatego możesz potrzebować jego dodatkowego źródła, na przykład lampy pierścieniowej. Skorzystaj również z postprodukcji, na przykład z regulacji temperatury zdjęcia czekolady. W tym celu zainstaluj dowolną aplikację.

Zdjęcia czekolady dla e-commerce od profesjonalnego fotografa

Jeśli potrzebujesz zdjęć produktowych czekolady dla e-commerce, najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnego fotografa. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twój produkt prezentuje się dokładnie tak, jak tego oczekujesz.

Doświadczony fotograf wykona zdjęcia i w tym celu wykorzysta najnowocześniejszą technologię, profesjonalny aparat, dobry jakościowo obiektyw i stosowne oświetlenie, a także zajmie się postprodukcją. Taka pomoc znacząco ułatwia przygotowanie oferty w sklepie internetowym! Pamiętaj, że praca na planie zdjęciowym z jedzeniem wiąże się z wieloma

trudami. W przypadku czekolady może to być m.in. zbyt wysoka temperatura, która doprowadza do jej rozpuszczania się. Nasze doświadczenie pozwala nam na dopasowanie metod do uzyskania jak najlepszych efektów. Stosujemy m.in. takie zabiegi, jak wykorzystanie światła bocznego i tylnego, czy obiektywów typu makro, szczególnie tych z ogniskową 100 mm i przysłoną f/2.8.

Zobacz przykładowy zakres naszych usług i przeczytaj inne wpisy blogowe:

Studio fotografii produktowej

Zdjęcia produktowe

Fotografia kulinarna

Zdjęcia do katalogów

Zdjęcia produktowe 3D

Zdjęcia produktowe bluzek do sklepu internetowego – jakie wybrać?

Skąd wziąć zdjęcia produktów do sklepu internetowego?