Co jest kluczowe w fotografii produktowej mebli?

Zdjęcia produktowe mebli nie są łatwe do wykonania ze względu na konieczność dobrego odwzorowania ich gabarytów w połączeniu z ukazaniem ich designu tak, aby odbiorca otrzymał informację na temat tego, jak meble się prezentują. Duże wymiary oraz waga poszczególnych produktów wymaga od fotografów dostosowania logistyki w zakresie zapewnienia dostatecznie dużej ilości przestrzeni, aby ulokować w odpowiednim miejscu meble do zdjęć wraz z tłem i odpowiednim sprzętem, zwłaszcza lampami.

fotografia-nieruchomosci-w-studio-41
fotografia-nieruchomosci-w-studio-43
fotografia nieruchomości wnętrze mieszkania przedpokój
nieruchomość_niedobczyce_07
fotografia-nieruchomosci-w-studio-35

Jak wykonuje się zdjęcia mebli kuchennych oraz innych rodzajów mebli?

Bez wątpienia w kwestii fotografii produktowej mebli warto postawić na usługi profesjonalnych studiów fotograficznych, które zadbają o każdy detal produktu. W pracy fotografów bardzo przydatne okazują się specjalne obrotowe platformy okrągłe o różnej średnicy, sięgającej nawet niemal 3 metrów, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie zdjęć mebli packshot 360°.Wiele z nich ma także postać elipsy, co daje ciekawe efekty na zdjęciach.

Oświetlenie do zdjęć mebli

Oczywiście w fotografii mebli kuchennych oraz innych typów mebli niezbędne jest odpowiednie, równomierne oświetlenie, dzięki któremu meble będą prezentować się naturalnie, dając jednocześnie wrażenie przytulności. Tak zwane „twarde światło” również może być zaletą, zwłaszcza, gdy konieczne jest podkreślenie krawędzi oraz wymiarów mebli. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie stroboskopów, a także lamp LED z DMX.

fotografia-nieruchomosci-w-studio-20
fotografia-nieruchomosci-w-studio-39

Kierunek padania światła, a fotografia produktowa mebli

Zarówno w fotografii mebli kuchennych, jak i innych produktów ogromną rolę odgrywają kierunki padania światła – świetnym rozwiązaniem jest skierowanie światła od góry, ponieważ pozwala to podkreślić trójwymiarowość mebli, zwłaszcza jeśli używane są duże źródła światła. Zdjęcia dużych mebli wymagają zastosowania szerokokątnych obiektywów tak, aby można było objąć w kadrze cały produkt.

Do fotografii produktowej małych mebli można wykorzystać obiektywy makro, dzięki czemu z bliskiej odległości można wykonać dobre zdjęcie z okazaniem wielu szczegółów. Oczywiście idealne przygotowanie produktu ma duże znaczenie dla charakteru poszczególnych zdjęć, dlatego muszą być one dokładnie wyczyszczone, a w przypadku zdjęć mebli tapicerowanych, konieczne jest rozprasowanie ewentualnych zagnieceń za pomocą parownicy.

Tło w zdjęciach mebli

Specjaliści wskazują, że w fotografii produktowej mebli najważniejsze jest tło, które powinno być jasne (najlepiej białe), aby w pełni eksponowało design poszczególnych produktów. Specjaliści wskazują, że do fotografii mebli powinno wykorzystywać się aparaty na statywie o ogniskowej w zakresie 70-200 mm. Dzięki temu produkty nie będą zakrzywione w kadrze, a jednocześnie zdjęcia nie będą poruszone.

Podczas wykonywania zdjęć mebli kuchennych, ale także krzeseł, szafek i wielu innych produktów dobrze jest zachować podobne parametry, co będzie się dobrze prezentować w ofercie sklepów internetowych. Warto zwrócić uwagę również na uchwycenie detali mebli. W ten sposób potencjalni konsumenci otrzymają szczegółową informację na temat danego modelu mebla.

fotografia nieruchomości kuchnia w nowoczesnym domu
fotografia-reklamowa-w-studio-kontakt-laptop

Postaw na usługi sprawdzonego studia fotografii produktowej z Rybnika

w studio specjalizuje się w szeroko pojętej fotografii produktowej. Zachęcamy zatem do kontaktu z nami – przygotujemy szybką i szczegółową wycenę sesji produktowej mebli. Wysoka jakość wykonanych zdjęć sprawi, że tego rodzaju fotografie mebli sprawdzą się w każdym sklepie internetowym, czy w katalogach.