Zalety zdjęć odzieży typu duch

Zdjęcia odzieży typu od wielu lat są istotnym elementem działalności butików internetowych, hurtowni odzieży sprzedających ubrania online, a także wszelkich marek odzieżowych prezentujących swój asortyment w katalogach drukowanych oraz cyfrowych.

Kluczowe jest tutaj zastosowanie manekina typu duch. Różni się on od klasycznych manekinów tym, że składa się on z wielu różnych części, które można swobodnie odczepiać, co znacznie ułatwia wykonywanie zdjęć.

Przykładowo w przypadku wykonywania zdjęcia bluz możliwe jest odczepienie części tworzących szyję oraz część dekoltu. Z jednej strony zachowuje to kształt ubrania tak, jakby było ono noszone przez człowieka, a z drugiej strony ułatwia to dalszą obróbkę zdjęcia, a dokładnie usunięcia zbędnych elementów tła, w tym także części manekinów. Można zatem śmiało stwierdzić, że zdjęcia odzieży typu duch bardzo dobrze oddają to, jak ubranie prezentuje się na sylwetce, przez co dają konsumentom wierną informację na temat danego modelu ubrania.

fotografia-odziezy-duch-45-w-studio
fotografia-odziezy-duch-29-w-studio
fotografia-odziezy-duch-peleryna-przod-zlota-w-studio
zdjęcie odzieży na białym tle kurtka dziecięca przód

Jak wykonuje się zdjęcia ubrań typu duch?

Podstawą zdjęć produktowych odzieży typu duch jest odpowiednie przygotowanie manekina, dostosowując go do rodzaju ubrania, które ma być sfotografowane, ale także przygotowanie samej odzieży. Konieczne jest jej wyprasowanie, a po założeniu na manekin upewnienie się, czy nie znajdują się na niej drobinki kurzu, czy włókien tkanin. Dzięki temu produkt będzie prezentował się doskonale. Podstawą dobrych zdjęć jest światło – tutaj specjaliści zalecają wykorzystanie lamp o dużej mocy rozmieszczonych po lewej i prawej stronie oraz zastosowanie softboxów, które dadzą efekt rozproszenia światła, przez co ubrania będą prezentować się znacznie lepiej.

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje dobór odpowiedniego sprzętu – profesjonalny aparat o szerokim kadrze z szybką migawką w połączeniu ze statywem z błyskowym światłem pozwoli przygotować odpowiednio doświetlone i nieporuszone zdjęcia, które pozwolą podkreślić wszelkie walory odzieży na manekinach typu duch. Istotny jest tutaj zwłaszcza proces obróbki w programach graficznych. Dzięki temu ubrania zyskują jednolite, jasne tło, a wystające elementy manekina modułowego zostają usunięte, dlatego zdjęcie prezentuje się tak, jakby było ono noszone przez ducha.

Zdjęcia produktowe typu duch w ujęciu 360°

Produktowe zdjęcia ubrań typu duch nierzadko powstają także w wariantach 360°. Jest to odmiana fotografii w ujęciach typu packshot, czyli na białym tle, ale wykonane na obrotowych podstawach. Po odpowiedniej obróbce przybierają między innymi formę gifów, dzięki czemu pozwalają ukazać model ubrania z każdej strony, co daje potencjalnym konsumentom pełną informację o produkcie.

Jaki manekin do zdjęć typu duch do odzieży damskiej i męskiej?

Manekin typu duch stosowany w fotografii produktowej nie jest jednym, uniwersalnym modelem stosowanym przez fotografów. Występuje on w wielu różnych wariantach, szczególnie z podziałem na płeć żeńską i męską, co wynika wprost z różnic wynikających z budowy sylwetki kobiet i mężczyzn, z łatwością można zakupić także manekiny w wariantach plus size. Co ciekawe, manekiny do zdjęć typu duch dostępne są także w wariantach dziecięcych, na przykład o budowie ciała dziecka sześciu-, czy dwunastoletniego. W studio zajmuje się szeroko pojętą fotografią produktową, w tym zdjęciami odzieży typu duch, które z pewnością przydadzą się wielu butikom internetowym. Zachęcamy zatem do kontaktu z nami – przygotujemy szybką wycenę i ofertę wykonania profesjonalnych fotografii.

Zobacz jakie jeszcze usługi świadczy w studio:

fotografia odzieży damskiej zdjęcie typu duch na białym tle