Jakie zdjęcia nieruchomości do portali sprzedażowych?

Zdjęcia nieruchomości powinny być wykonywane w naturalnym świetle, najlepiej o tak zwanej złotej godzinie, przeważnie godzinę przed zachodem słońca. Wtedy światło jest ciepłe i miękkie, co nadaje fotografiom nieruchomości przytulnego charakteru, zarówno jeśli chodzi o ich wnętrze, jak i widok na zewnątrz budynków.

Ważna są zdjęcia układu wnętrza w przypadku sprzedaży nieruchomości

Dla wielu odbiorców kluczowe jest to, jak prezentują się wnętrza oraz ich układ, dlatego do zdjęć nieruchomości wykorzystuje się obiektywy szerokokątne, które pozwalają w jednym kadrze pokazać widok zbliżony do tego, jaki postrzegają nasze oczy.

Fotografie nieruchomości w naturalnym świetle są dobrze ukazane, dlatego specjaliści wskazują, że im niższe wartości ISO, czyli czułości matrycy będą zachowane, tym lepiej – wartość ta nie powinna przekraczać 200.

Do portali sprzedażowych najlepiej sprawdzają się zdjęcia nieruchomości ukazujące dobrze przytulny klimat oraz naturalność wnętrz. Wskazane jest tutaj uprzątniecie i uporządkowanie pomieszczeń, pozostawiając jedynie kilka dodatków i akcesoriów podkreślających ich charakter. Najlepsze zdjęcia nieruchomości, które sprzedają to przede wszystkim ujęcia z perspektywy osoby siedzącej, ponieważ pokazują one pomieszczenia w naturalnym anturażu. Warto powierzyć zlecenie wysokiej klasy fotografii nieruchomości specjalistom w studio. Przygotujemy szybką wycenę wraz z propozycją wykonania zdjęć, które z pewnością zwiększą zainteresowanie ofertą nieruchomości.

Jaki rozmiar zdjęć na Otodom?

 

Poradnik serwisu Otodom wskazuje, że najlepszy rozmiar zdjęć do ogłoszeń nieruchomości powinien wynosić minimum 800×600 pikseli, jednak idealne zdjęcie to takie, którego rozmiar ma 830×500 pikseli. Regulamin Otodom precyzuje również format plików – dopuszczalne są formaty JPG, JPEG i PNG o wadze nie większej niż 5 megabajtów. Do jednego ogłoszenia można dodać maksimum 20 zdjęć, dowolnie modyfikując ich kolejność. Warto jednak pamiętać o tym, że pierwsza fotografia nieruchomości będzie główną dla całego ogłoszenia.

fotografia wnętrz

Parametry zdjęć na portal Domiporta


Domporta to kolejny portal nieruchomości, na którym można umieszczać oferty sprzedaży oraz wynajmu domów, mieszkań, czy lokali usługowych. W tym przypadku fotografie nieruchomości powinny być wykonane w proporcji 5:3. Minimalna wielkość takich zdjęć powinna wynosić 400×300 pikseli, jednak najlepiej sprawdzają się te wielkości 830×500 pikseli. Jeżeli będą one zbyt małe, zostaną one automatycznie przycięte, co może prezentować się nieatrakcyjnie. Portal Domiporta pozwala na umieszczenie do 20 zdjęć nieruchomości o wielkości 5 megabajtów w formacie JPEG, JPG lub PNG.

Jaki rozmiar zdjęć na OLX?

OLX nie jest topową platformą do sprzedaży nieruchomości, jednak warto także ją wziąć pod uwagę, chcąc zwiększyć widoczność ogłoszeń nieruchomości. Zdjęcia nieruchomości na OLX powinny mieć rozmiar maksymalnie 1500×1205 pikseli (format 4:3) i wielkość 5 MB. Tutaj również dopuszczalne są formaty JPG, JPEG oraz PNG.

Sprawdź, czym się zajmujemy i przeczytaj inne wpisy blogowe:

Studio fotografii produktowej

Fotografia nieruchomości

Fotografia z drona

Fotografia produktowa

Jak robić zdjęcia apartamentów?

Jakie tło warto wykorzystać w fotografii produktowej?

Jak zrobić ciekawe zdjęcie produktu?