Jak robić zdjęcia apartamentów?

Wykonywanie zdjęć apartamentów wymaga odpowiedniej wprawy od fotografa oraz znajomości właściwej perspektywy tak, aby dobrze podkreślić charakter wnętrza i ukazać go możliwie w jak najbardziej naturalny sposób. Ma to istotne znaczenie dla sprzedaży oraz wynajmu apartamentów, gdyż dobrze wykonane zdjęcia są kluczem do przyciągnięcia uwagi odbiorców. Aby fotografie apartamentów prezentowały się doskonale, konieczne jest uwzględnienie poniższych wskazówek:

  • Podstawa to dobry aparat wraz ze statywem, wtedy zdjęcia wyjdą nieporuszone, co znacznie ograniczy ich dalszą obróbkę, a wnętrza apartamentu będą prezentowały się bez zarzutu. Dobrym pomysłem jest wykorzystywanie aparatów z obiektywem szerokokątnym, co pozwoli oddać obraz o kącie podobnym, co w przypadku ludzkich oczu.

Obiektyw o małej ogniskowej to z kolei dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o ukazywanie detali, na przykład mebli, czy oryginalnych dekoracji wnętrza. Aby zdjęcia apartamentów były pozbawione szumów zaburzających jakość zdjęcia, konieczne jest ustawienie czułości aparatu na poziomie ISO poniżej 400.

Głębia ostrości to kolejny parametr mający wpływ na jakość fotografii apartamentów. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie przysłony aparatu na poziomie f/5,6 do f/11. Czas ekspozycji się wtedy wydłuża, jednak dzięki zastosowaniu aparatu, nie ma to istotnego wpływu na komfort pracy fotografa, jak i jakość zdjęć.

  • Niezwykle istotna kwestia to przygotowanie wnętrza apartamentu – powinno ono być uporządkowane, pozbawione zbędnych elementów. Wynika to z faktu, że odbiorcy zwracają uwagę na to, aby pomieszczenia były pozbawione zbędnych dodatków, które utrudniają odbiór estetyki całego wnętrza.
  • W przypadku zdjęć apartamentów niezwykle istotne jest to, aby zachować odpowiednią perspektywę. Specjaliści są zgodni co do tego, że powinna ona oddawać obraz z perspektywy osoby siedzącej. Dzięki temu fotografie wychodzą naturalnie i dobrze oddają układ panujący we wnętrzu.

Światło to klucz do dobrych zdjęć apartamentów

Wykonywanie zdjęć apartamentów, podobnie jak innych nieruchomości nie należy do łatwych, ponieważ wiele w tej kwestii zależy od światła, jakie występuje w pomieszczeniu. Odwzorowanie warunków studyjnych jest dosyć trudne, jednak można wykorzystać naturalne oświetlenie, które ma tę zaletę, iż eksponuje wnętrza, nadając im znacznej przytulności. Dzięki temu apartament kojarzy się odbiorcom pozytywnie, co zachęca ich do zakupu.

 

Wielu fotografów jest zdania, że kluczem do sukcesu jest wykorzystanie złotej godziny, czyli czasu około jednej godziny przed zachodem słońca. Światło staje się wtedy ciepłe i miękkie, co warte jest wykorzystania zwłaszcza w przypadku apartamentów z dużymi oknami, gdyż lekko żółtawa poświata doskonale eksponuje wnętrza.

Wykorzystaj fotografie apartamentów wykonane przez specjalistów, które zwiększą zainteresowanie ofertą

w studio jest studiem fotograficznym z Rybnika, które zajmuje się między innymi wykonywaniem zdjęć nieruchomości. Takie fotografie to absolutny niezbędnik działalności agencji nieruchomości, czy deweloperskich, gdyż dzięki temu osoby poszukujące apartamentu do kupna bądź wynajęcia, mogą bez wychodzenia z domu obejrzeć jego wnętrza, a także budynek z zewnątrz wraz z najbliższą okolicą, do czego wykorzystujemy zdjęcia z drona. Zachęcamy do kontaktu – przygotujemy szybką wycenę i propozycje sesji fotograficznej apartamentu.

Zobacz, czym się zajmujemy i przeczytaj również inne wpisy blogowe:

Studio fotografii produktowej

Fotografia produktowa

Packshoty

Fotografia produktowa butów

Jak robić zdjęcia apartamentów?

Trendy w fotografii produktowej

Jak robić zdjęcia produktów na Allegro?