Zdjęcia produktowe pościeli i poduszek, packshoty

Dlaczego dobra fotografia produktowa poduszek i pościeli jest tak ważna

Odpowiednio wykonana fotografia produktowa pościeli wpływa na podjęcie przez konsumentów decyzji zakupowej, ponieważ mamy tutaj do czynienia z produktem, który powinien być nie tylko funkcjonalny, ale także stylowy, bowiem tego rodzaju artykuły uważane są za ozdobę sypialni. Profesjonalne zdjęcia produktowe pościeli oraz poduszek pozwalają wyeksponować kolorystykę, wzory, dodatkowe elementy zdobnicze (na przykład falbanki), jak również fakturę materiału.

Zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnych fotografów w studio, którzy wykonają wysokiej klasy zdjęcia. Warto mieć na uwadze, że w większości przypadków mamy do czynienia z pościelą w białym kolorze, co mogłoby się wydawać, jest nieosiągalne w zestawieniu z białym tłem.

zdjęcie lifestyle kołdra z poduszą w aranżacji domowej
fotografia-produktowa-infografika-kołdra-w-studio
fotografia-produktowa-infografika-poduszka-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-lifestyle-kołdra-kwiaty-1-w-studio
kołdra-rolka
kołdra-front
fotografia-reklamowa-aranzacja-lifestyle-kołdra-3-w-studio
fotografia-produktowa-poszewka-na-poduszke-bez-w-studio
fotografia-produktowa-poszewka-na-poduszke-czern-w-studio
lifestyle-na-lozku
fotografia-reklamowa-aranzacja-kołdra-poduszka-na-łóżku-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-lifestyle-poduszka-koldra-kratka-3-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-lifestyle-poduszka-koldra-kratka-1-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-lifestyle-poduszka-3-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-lifestyle-kołdra-merino-3-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-poduszka-carbon-ukos-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-poduszka-carbon-gora-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-poduszka-carbon-front-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-koldra-carbon-ukos-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-koldra-carbon-kostka-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-koldra-carbon-kostka-ukos-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-kołdra-biala-front-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-kołdra-biala-rolowana-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-kołdra-biala-ukos-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-poduszka-front-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-poduszka-ukos-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-poduszka-z-gory-w-studio
ujęcie packshot na białym tle kołdry we wzory

Fotografia packshot poduszek oraz pościeli

Okazuje się jednak, że produktowa fotografia poduszek oraz pościeli pozwala uzyskać wyjątkowe efekty, gdyż dobór oświetlenia pozwala nieco odróżnić produkt od tła i uwidocznić jego fakturę, a zwłaszcza przeszycia i pikowania. Często stosuje się technikę cieniowania, co daje jeszcze lepszy efekt odcięcia od tła. Podobną technikę można zastosować także w przypadku kolorowej pościeli, jednak w tym przypadku kluczowe jest to, aby wiernie odwzorować kolorystykę produktów, co stanowi dla odbiorców bezpośrednią zachętę do zakupu. Aby uzyskać możliwie jak najbardziej naturalny efekt, dobrym pomysłem jest wykorzystanie naturalnego światła, które pozwala ukazać pościel bardzo realistycznie, jednak można także wykorzystać światło sztuczne, ale równomierne, na przykład pochodzące z softboxów. 

Do stworzenia zdjęć najlepiej sprawdzą się aparaty z obiektywem o stałej ogniskowej, na przykład o wielkości 50 lub 85 mm i rozdzielczości co najmniej 20 megapikseli, które pozwolą uzyskać ostre zdjęcia, pozbawione szumów. Równocześnie warto zwracać uwagę na to, aby otwór przesłony był stosunkowo mały, na przykład na o wartości f/2.8. Pozwoli to uzyskać delikatny efekt rozmycia tła, dzięki czemu produkty będą prezentować się znacznie lepiej.

Przygotowanie pościeli i poduszek to podstawa sukcesu każdego zdjęcia produktowego

Do wyeksponowania pościeli, w tym poduszek najlepiej sprawdzają się zdjęcia produktowe typu packshot, które gwarantują odpowiednie wyeksponowanie produktu na tle jasnego, jednolitego tła. Takie artykuły powinny prezentować się bardzo wytwornie, dlatego niezwykle istotne jest to, aby odpowiednio przygotować je do sesji. Są one pokryte tkaniną, która łatwo łapie różnego rodzaju drobne zanieczyszczenia, zwłaszcza włókien materiału. Dlatego odpowiednie przygotowanie pościeli do sesji produktowej to podstawa. 

Przydatne okażą się tutaj zwłaszcza rolki do tkanin, które pozwalają pozbyć się takich włókien, ale także parownice, pozwalające wygładzić ich materiał. Ma to istotne znaczenie dla nienagannego prezentowania się produktów, bowiem aparat fotograficzny eksponuje także drobne zanieczyszczenia, co ma też wpływ na odbiór artykułu.

fotografia lifestyle pościel w aranżacji domowej

W Studio przygotuje efektowne fotografie produktowe pościeli, które przyczynią się do sukcesu sprzedażowego każdego sklepu internetowego

Wysokiej klasy aparat fotograficzny, jasne tło i rozproszone światło decydują w głównej mierze o sukcesie zdjęć produktowych poduszek, a także innych wariantów pościeli. Nie bez znaczenia są także umiejętności fotografa, dlatego wykonanie takich zdjęć warto zlecić specjalistom w studio. Oferujemy szybką wycenę, dostosowaną do potrzeb każdej firmy, które okażą się niezbędne dla działalności każdego sklepu internetowego.