Modelka dłoni – w jakich sesjach jest konieczna?

Zastanawiasz się, w jakich sesjach jest konieczna modelka dłoni? Praca takiej osoby może okazać się naprawdę różnorodna. Najczęściej modelki dłoni występują w reklamach biżuterii i zegarków. Są to przede wszystkim sesje produktowe.

Modelka dłoni może zajmować się także tzw. “dublem dłoni”, czyli usługą, w której jej ręce zastępują ciało innej osoby. Wówczas w procesie obróbki-retuszu niwelowane są wszelkie wskazówki na to, że w reklamie występuje więcej niż jedna kobieta.

Kim tak właściwie jest modelka dłoni?

Ukazanie gęstości hybrydowego lakieru fotografia reklamowa

 

 

 

Model dłoni to podkategoria zawodu modela. Jest to ktoś, kto pozuje właśnie dłońmi. Najczęściej ten zawód przydaje się w reklamach biżuterii i zegarków, ale nie tylko. Co to oznacza? Modelka dłoni jest także potrzebna do prezentacji lakieru do paznokci, czy ekspozycji kosmetyków. Zdjęcia powstałe podczas takich sesji pojawiają się na bilbordach i telebimach. Można spotkać je też na wyświetlaczach umieszczonych przy sklepach w galeriach handlowych.

Szczególnie często dotyczy to jubilerów i drogerii. Taka osoba może zostać zatrudniona do trzymania jedzenia lub wystąpienia w reklamie produktów dla zwierząt. Każde zlecenie jest natomiast doskonałą okazją, by ćwiczyć i nabywać nowe doświadczenia.

Jak zostać modelką dłoni?

Praca modelki dłoni jest niejednokrotnie dorywcza. Zlecenia nie są tak częste, jak w przypadku pozowania całym ciałem. Będąc hand modelem, nie udostępnia się swojego wizerunku, dlatego nie można zostać “ogranym”. Z tego powodu po podpisaniu kontraktu reklamowego można wielokrotnie pozować rękoma, nawet dla jednej firmy. Trudniej jest z kolei przebić się kobietom, które dopiero co wchodzą na rynek. Warto dodać, że w Polsce brakuje agencji modelingowych, zajmujących się poszczególnymi częściami ciała. Z tego powodu trzeba przejść casting w typowej agencji.

Rekrutacja jest podzielona na dwa kroki. Pierwszym z nich jest zaprezentowanie profesjonalnego portfolio ze zdjęciami w tradycyjnych pozycjach. Znajdują się w nim także informacje takie jak: obwód i długość palca, rozmiar rękawiczek oraz dane takie, jakie podają wszyscy modele, czyli obwód bioder i talii, rozmiar buta, miseczki i ubrań. Po co? Żeby modelka dłoni w trakcie dublowania w reklamie odpowiadała osobie dublowanej. Drugim etapem jest rozmowa lub casting. Wtedy warto mieć przygotowane pytania dotyczące agencji. Kluczowym aspektem jest jednak punktualność.

Jak wyglądają idealne dłonie?

W branży hand modeli istnieją normy, podobnie jak w przypadku modelek pozujących całym ciałem. Ręce muszą być przede wszystkim zadbane.

Dlatego warto zdrowo się odżywiać, co wpłynie na kondycję paznokci, mają być mocne, długie i najlepiej w kształcie półksiężyca. Warto tu jednak dodać, że w reklamach kosmetyków ze względów praktycznych częściej wybiera się krótką płytkę.

Ceniony jest równomierny koloryt skóry i długie palce. Modelka dłoni nie powinna mieć blizn, tatuaży oraz rzucających się w oczy znamion. Co więcej, ręce muszą pasować do proporcji ciała, zwłaszcza kiedy pracuje się nimi podczas dublowania. Dłonie modelki muszą być symetryczne, to jest, mieć podobny, a najlepiej ten sam rozmiar. Mężczyźni podejmujący się tej pracy powinni zwrócić uwagę także na owłosienie na rękach.

O czym warto pamiętać?

 

 

W przypadku hand modelingu bardzo ważna jest pielęgnacja dłoni i paznokci. Krem do rąk to obowiązkowy element codziennego dbania o siebie. Warto zadbać także o zrównoważoną dietę, która sprawi, że płytka będzie mocna i zdrowa. Zdecydowanie zachęcamy do tego, żeby nawiązać współpracę z profesjonalnym fotografem, który przygotuje odpowiednie portfolio. Istotne jest też dobranie właściwej agencji modelingowej. Pomocne może okazać się natomiast prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Pamiętaj, że na doświadczenie ogromny wpływ ma praktyka i znajomość obowiązujących w modelingu trendów.

Ujęcie packshot etui do telefonu trzymanego w kobiecej dłoni

Sesje produktowe z prezentacją dłoni - w studio

W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim wysokiej jakości sesje produktowe. Ich efekty możesz wykorzystać w swoim sklepie internetowym, platformie e-commerce. Zależy Ci na zaprezentowaniu biżuterii, produktów do pielęgnacji paznokci? Dobra wiadomość – w trakcie sesji pokazujemy te elementy z wykorzystaniem dłoni modelki. Dokładamy wszelkich starań, żeby każdy klient uzyskał najlepszej jakości fotografie z ciekawą koncepcję. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Sprawdź przykładowy zakres naszych usług i zapoznaj się z innymi wpisami blogowymi:

Studio fotografii produktowej

Zdjęcia produktowe

Fotografia produktowa kosmetyków

Zdjęcia produktowe w branży beauty

Zdjęcia produktowe paznokci hybrydowych i lakierów

Skąd wziąć zdjęcia produktów do sklepu internetowego?

Czym jest złota godzina w fotografii i jak wpływa na jakość zdjęć?