Zdjęcia produktowe kosmetyków, packshoty

Jakie zdjęcia produktowe kosmetyków wykonać do sklepu internetowego?

Wykonanie produktowych zdjęć kosmetyków dla e-commerce powinno w dużej mierze opierać się na względach estetycznych, oddziałujących bezpośrednio na odbiorcę. Mamy tutaj bowiem do czynienia z sytuacją, gdy konsument zamawiający dany produkt przez Internet, czy z katalogu za pomocą sprzedaży wysyłkowej nie ma możliwości zapoznania się z zawartością tego, co znajduje się w opakowaniu. Zamiast tego bazuje na opisie składu, właściwościach, czy znajomości zapachu kosmetyku. Bardzo istotne pozostaje jednak w przypadku sklepu online odpowiednio wykonane zdjęcie, ponieważ to ono oddziałuje na nasze emocje, nierzadko przesądzając o decyzji zakupowej.

Doskonałym pomysłem jest tworzenie fotografii kosmetyków typu packshot, najczęściej z białym tłem. Jest to bardzo dobry pomysł w przypadku, gdy chcemy wyeksponować kolorystyczne walory danego kosmetyku, na przykład szminki, błyszczyku do ust, podkładu, czy lakieru do paznokci. Biel tworzy wyraźny kontrast, co pozwala dobrze zidentyfikować kolor specyfiku, który zamierzamy wybrać. Zdjęcia packshot mają tutaj zastosowanie także w kontekście budowania pozytywnego wizerunku marki, ponieważ często stosowane są przez brandy stawiające na minimalizm w zakresie składu, jak i aranżacji etykiet.

fotografia reklamowa kosmetyki podologiczne
fotografia-aranzacji-reklamowa-zrealizowana-przez-w-studio11
fotografia produktowa packshot kosmetyki Veoli
fotografia-reklamowa-aranzacja-pion-szczotka-w-studio
fotografia-aranzacji-reklamowa-zrealizowana-przez-w-studio52
zdj6
fotografia-produktowa-packshot-zrealizowana-przez-w-studio-49
palu-disco
palu-owoce
calresa-oliwki-rączki
fotografia-reklamowa-aranzacja-pion-izometryk-olejek-w-studio-maska
fotografia produktowa
claresa-hybryda-plaza
fotografia-reklamowa-kosmetyki-victoria-vynn-w-studio
claresa-masełka-aranz
claresa-masełka-owoce
claresa-masełka-wiezyczka
fotografia-reklamowa-aranzacja-swiateczna-wszystkie-produkty-pion-w-studio
gosia-gold
lakier
fotografia-produktowa-packshot-zrealizowana-przez-w-studio-15
fotografia-produktowa-ecommerce-w-studio-38
fotografia-reklamowa-aranzacja-pion-linie-wstazka-w-studio
henna
fotografia-reklamowa-aranzacja-pion-calosc-satyna-w-studio
fotografia-produktowa-ecommerce-w-studio-16
fotografia-produktowa-packshot-zrealizowana-przez-w-studio-34
fotografia-reklamowa-aranzacja-pion-flatlay-ukos-w-studio
boska-nails
fotografia-reklamowa-aranzacja-pion-taśma-wąska-w-studio
fotografia-aranzacji-reklamowa-zrealizowana-przez-w-studio21
fotografia produktowa kosmetyku wraz z opakowaniem

Packshoty kosmetyków w formie flatlay lub 360 stopni

Zdjęcia produktowe — packshoty kosmetyków wykonuje się także w formie – flatlay, czyli fotografii wykonanej z góry produktu, co pozwala na przedstawienie w ciekawej formie także zestawu artykułów. Innym sprzedażowym przykładem fotografii produktowej jest metoda 360 stopni, która pozwala ukazać kosmetyki z każdej strony, poprzez wirtualne obracanie produktem.

Pomysły na niebanalne fotografie kosmetyków

W fotografii produktowej kosmetyków konieczne jest wierne odwzorowanie kolorów, ogromne znacznie ma także to, aby wykazać się kreatywnością, wykorzystując przydatne do tego celu gadżety. Oprócz jednolitego tła stosowanego w packshotach można wykorzystać także tło marmurowe czy drewniane, ale dobrze sprawdzają się także połyskujące tkaniny satynowe. Wiele w tej kwestii zależy od tego, dla kogo dedykowany jest produkt i jakiej jest on rangi.

Przykładowo do kosmetyków wegańskich dobrze sprawdza się naturalne, drewniane tło, z kolei do produktów z segmentu premium można wykorzystać błyszczące tkaniny w połyskujących kolorach. Fotografowie często puszczają wodze fantazji, dobierając do ujęć przezroczyste kryształki, a nawet owoce i kwiaty. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w reklamowaniu perfum, ponieważ w ten sposób odbiorcy mogą skojarzyć zapach widocznych obiektów z zapachem perfum.

zdjęcie aranżacyjne kosmetyki do twarzy

Warto wspomnieć również o niesztampowym podejściu do tworzenia zdjęć produktowych kosmetyków

Przesłony z rozpyloną wodą pozwalają uzyskać wyjątkowe efekty, zwłaszcza w przypadku kosmetyków odpowiednich na lato. Można także opakowanie delikatnie spryskać wodą. Wiele marek stosuje takie rozwiązania w odniesieniu do szminek, czy lakierów do paznokci, ponieważ jest to sprytny sposób na podkreślenie ich soczystości.

Zleć wykonanie zdjęć produktowych kosmetyków profesjonalistom od w studio

w studio zajmuje się fotografią produktową kosmetyków dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a także wielu innych artykułów. Oferujemy wykonanie fotografii typu packshot, czy ujęć z modelami, które z pewnością będą przykuwać uwagę szerokiego grona odbiorców. Zachęcamy do kontaktu z naszym studio – przygotujemy ekspresową wycenę dostosowaną do potrzeb każdego klienta.

Wybierz w studio, które stworzy piękne fotografie produktowe sukienek

w studio zajmuje się między innymi fotografią produktową sukienek, zarówno na modelach, jak i w ujęciach packshot, które okazują się niezbędne, jeśli chodzi o sprzedaż produktów na platformach sprzedażowych, czy na stronach internetowych. Gwarantujemy szybką wycenę i wysoką jakość fotografii, które z pewnością przyciągną uwagę klientów.