Zdjęcia produktowe sukienek, packshoty

Jak tworzy się zdjęcia produktowe sukienek do sklepów internetowych, by zwiększyć sprzedaż?

Zdjęcia sukienek są niezbędną częścią funkcjonowania sklepów internetowych oferujących odzież dla kobiet. Niezbędne są także w przypadku portali takich jak Allegro, Ebay, Empik czy Amazon. Dobrze wykonane fotografie przyciągają uwagę kobiet, co jest niezwykle istotne z uwagi na fakt, że panie kierują się w dużej mierze estetyką garderoby, którą zamierzają kupić. Przed fotografem stoi nie lada wyzwanie, bowiem zdjęcie sukienki powinno uwzględniać odpowiednie ukazanie faktury materiału, kroju, sposobu wykończenia, designu ubrania, ale także, lub może przede wszystkim emocji. Często zakup dokonywany jest właśnie pod wpływem wykreowanych emocji, spójnych z danym fasonem sukienki. Odpowiednio wykona fotografia produktowa może zatem wprost zwiększyć sprzedaż sukienek.

fotografia mody zdjęcie duch sukienka damska
fotografia-odziezy-duch-38-w-studio
fotografia-odziezy-duch-51-w-studio
fotografia-odziezy-duch-39-w-studio
fotografia-odziezy-duch-36-w-studio
fotografia-odziezy-duch-35-w-studio
fotografia-odziezy-duch-sukienka-kwiaty-w-studio
fotografia-odziezy-duch-fartuch-zloty-w-studio
fotografia-odziezy-duch-fartuch-roz-tyl-w-studio
fotografia-odziezy-duch-41-w-studio
fotografia-odziezy-duch-53-w-studio

Fotografie sukienek na manekinie typu duch

Jednym z najlepszych rozwiązań jest wykorzystanie tak zwanych zdjęć packshot, najlepiej na manekinie typu duch. Taki manekin składa się z wielu części, które wzajemnie łączy się ze sobą, co z jednej strony imituje ludzką sylwetkę, a z drugiej znacznie ułatwia późniejszą obróbkę, czyli wycinanie tła i elementów konstrukcyjnych manekina. Kluczowe jest tutaj ubranie manekina w sukienkę oraz wygładzenie jej za pomocą parownicy, aby prezentowała się nienagannie. Niezbędny jest tutaj wysokiej klasy aparat fotograficzny z pracą w trybie manualnym, gdzie ustawimy wszelkie niezbędne parametry, w tym wartość ISO dostosowaną do oświetlenia (im niższa, tym lepsza) oraz ogniskową powyżej 50 mm, dzięki czemu unikniemy zakrzywienia krawędzi ubrania, czyli tak zwanego beczkowania

fotografia odzieży zdjęcie na białym tle typu duch biała bluzka damska

Zdjęcia produktowe sukienek typu flatshot

Zdjęcia sukienek wykonywane w formie packshotów mają największą skuteczność sprzedażową. W takim przypadku fotografie wykonuje się też przykładowo na płasko, co pozwala wyraźnie przedstawić krój, czy fakturę materiału.

Packshoty sukienek prezentowane na modelkach

Produktowe fotografie sukienek obejmują także ujęcia przydatne do budowania pozytywnego wizerunku danej marki odzieżowej. Stosuje się tutaj głównie sesje odzieżowe przy udziale modelek, na których sukienka będzie doskonale wyeksponowana. W tym przypadku pokazanie walorów poszczególnych produktów to jedno, natomiast uwagę odbiorców zwraca tutaj kunszt wykonania takich fotografii. Cechuje je spójna wizja, co wiąże się z wykorzystaniem zdjęć na przykład do kampanii reklamowej nowej linii produktów, czy odzieży na daną porą roku. Takie fotografie produktowe sukienek na modelkach prowadzone są zarówno w studiach, jak i poza nimi, dlatego możliwości uzyskania wyjątkowych zdjęć w ogromnej mierze zależą od kreatywności i zmysłu artystycznego osoby wykonującej zdjęcia.

Oświetlenie i kadrowanie

Nie bez znaczenia pozostaje także oświetlenie – najlepiej sprawdza się światło naturalne, jednak przy niedostatecznej ilości tego światła, możemy posłużyć się lampami oraz dyfuzorami i blendami, aby uzyskać równomierne, subtelne światło, które podkreśli wszelkie walory sukienek. 

Oczywiście niezbędne jest prawidłowe kadrowanie. Obiekt powinien znajdować się w centralnej części, ponieważ dzięki temu sukienka będzie prezentować się na zdjęciu rewelacyjnie.

Wybierz W-Studio, które stworzy piękne fotografie produktowe sukienek

w studio zajmuje się między innymi fotografią produktową sukienek, zarówno na modelach, jak i w ujęciach packshot, które okazują się niezbędne, jeśli chodzi o sprzedaż produktów na platformach sprzedażowych, czy na stronach internetowych. Gwarantujemy szybką wycenę i wysoką jakość fotografii, które z pewnością przyciągną uwagę klientów.