Zdjęcia produktowe świec i wosków, packshoty

Jak wykonać dobre zdjęcie produktowe świec oraz wosków?

Sprzedaż internetowa uwzględnia wiele różnorodnych produktów, w tym świec oraz wosków. O ich sukcesie sprzedażowym decydują odpowiednio wykonane zdjęcia produktowe. Mają one ogromne znaczenie, bowiem jak wiadomo, za pośrednictwem platform sprzedażowych nie jesteśmy w stanie poczuć zapachu produktów i w ten sposób wybrać odpowiedni wariant. Wysokiej klasy fotografie produktowe wosków oraz świec wywołują u odbiorców pozytywne emocje, zachęcając ich tym samym do zakupu.

fotografia produktowa zgaszona świeca sojowa szarlotka w aranżacji świątecznej
szarlotka
srebrna-calosc
fotografia-reklamowa-aranzacja-swieca-egzotyczne-kwiaty-w-studio
złote-walce
fotografia-produktowa-packshot-zrealizowana-przez-w-studio-33
fotografia-reklamowa-aranzacja-swieca-lemoniada-malinowa-w-studio
swiateczne-srebrne-walce
wino
fotografia-produktowa-ecommerce-w-studio-10
fotografia-reklamowa-aranzacja-swieca-mandarynkowe-ciastko-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-swiece-lustrzane-zlote-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-swieca-trawa-cytrynowa-w-studio
zdj-grupowe
fotografia-produktowa-packshot-zrealizowana-przez-w-studio-7
fotografia-reklamowa-aranzacja-swieca-figa-w-studio
szarlotka-dym
fotografia-reklamowa-aranzacja-swiece-lustrzane-srebrne-kule-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-swiece-lustrzane-zlote-kule-swiateczne-w-studio

Packshoty świec, jako świetny pomysł na prezentację produktu

Jedną z możliwości jest stworzenie zdjęć produktowych packshot świec na jasnym, najlepiej białym tle. Jest to dobre narzędzie do wyeksponowania artykułu, którego opakowanie nierzadko stanowi także wyjątkową ozdobę domu. Doskonałym pomysłem są fotografie produktowe świec, ukazujące je wraz z palącym się płomieniem. Takie zadanie nie należy do łatwych, konieczne jest bowiem spełnienie kilku istotnych zaleceń, aby zdjęcie prezentowało się klimatyczne i kojarzone było z przytulnością:

fotografia produktowa prezentacja produktu wosk do kominka
  • Podstawa to wyłączenie oświetlenia w pomieszczeniu. Mogłoby się wydawać, że jest to karkołomne zadanie dla fotografa, jednak warto pamiętać o tym, że płomień jest światłem, które należy wyeksponować w zestawieniu z produktem. Specjaliści zalecają także wyłączenie lampy błyskowej w aparacie.
  • Konieczne jest zastosowanie tła, które nie będzie nadmiernie odbijało światła, ponieważ popsuje to cały efekt zdjęcia świecy lub wosku. 
  • Odpowiednie parametry aparatu mają tutaj pierwszorzędne znaczenie – należy wybierać obiektywy o małej przesłonie, nawet poniżej wartości 2, na przykład 1.4 lub 1.8. Niedostateczna ilość światła wiąże się jednocześnie z dłuższym czasem naświetlania, w czym pomoże statyw oraz dedykowany pilot, co pozwoli także wyeliminować szumy na fotografii produktowej świec i wosków. 
  • Kwestie doboru balansu bieli oraz ekspozycji odgrywają niezwykle istotną rolę, jednak nie ma jednej złotej zasady wobec ich ustawiania – specjaliści zalecają eksperymentować tymi parametrami dla uzyskania najlepszych efektów. Są jednak zgodni co do tego, aby ISO ustawiać na poziomie nie większym niż 400, co pozwoli na skrócenie czasu naświetlania.

Aranżowane fotografie produktowe świec i wosków pozwolą wpłynąć na decyzje zakupowe klientów

Nie tylko fotografie packshot można zastosować wobec świec oraz wosków. Doskonale sprawdzają się także zdjęcia aranżowane, co w wielu wypadkach może mieć tę zaletę, że znacznie ułatwi podjęcie decyzji zakupowej. Mowa tutaj o stworzeniu tła tożsamego z linią zapachową danego produktu, przykładowo jeśli świeca lub wosk ma zapach lasu, można zastosować dodatkowe elementy dekoracyjne w postaci gałązek choinki, czy szyszek, ten sam zabieg sprawdzi się w przypadku artykułów o zapachach kwiatowych i wielu innych. Tak zaaranżowane tło sugeruje konsumentowi określone nuty zapachowe, co pomoże w wybraniu odpowiedniego wariantu dla siebie.

aranżacja zbiorowa lustrzane złote świece

Zdjęcia packshot świec oraz wosków wykonane przez w studio okażą się sukcesem Twojego sklepu internetowego

w studio oferuje szeroki przekrój fotografii produktowej, w tym świec, wosków, a także wielu innych artykułów, które sprzedawane są za pośrednictwem sklepów internetowych lub platform sprzedażowych. Oprócz zdjęć, tworzymy również filmy produktowe, pozwalające zwiększyć zainteresowanie poszczególnymi artykułami wśród potencjalnych konsumentów, zwłaszcza w social mediach. Polecamy także zapoznać się z ofertą naszych sesji reklamowych oraz wizerunkowych, które pozwolą zbudować pozytywny wizerunek firmy.