Zdjęcia produktowe na czarnym tle

Jakie znaczenie ma czarne tło w fotografii produktowej?

Produktowe zdjęcia na czarnym tle mają za zadanie wzbudzić zainteresowanie wśród odbiorców, ponieważ otoczone są one aurą tajemniczości, a przy tym wyraźnie wskazują, że mamy do czynienia z artykułem segmentu premium. Prym wiodą tutaj zwłaszcza tzw. packshoty na czarnym tle zarówno w minimalistycznych aranżacjach, jak i tych z zastosowaniem akcesoriów, czy specyficznych efektów, na przykład rozbryzgującej się wody. Ujęcia typu packshot na czarnym tle nie są nastawione bezpośrednio na sprzedaż, gdyż nie ukazują w pełni wszelkich detali, niemniej odgrywają one ogromną rolę z punktu widzenia budowania świadomości marki oraz poszczególnych produktów, stopniowo budując relacje z odbiorcami, zachęcając ich do zakupu.

rożek dla niemowlaka ujęcie packshot
fotografia-reklamowa-aranzacja-bizuteria-bransoletki-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-zdjecie-wspolne-czarne-tlo-w-studio
fotografia-reklamowa-odkurzacz-z-dolu-w-studio
fotografia-produktowa-packshot-frez-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-smar-miedziany-tubka-1-w-studio
boska-nails
fotografia-reklamowa-aranzacja-mrk-17czarny-lewitujący-w-studio
fotografia-reklamowa-odkurzacz-w-ciemnosci-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-mrk-17czarny-hero-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-MPM-czajnik-MCZ-116-czarne-tlo-hero-podswietlenie-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-mrk-17czarny-zbliżenie-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-MPM-mikser-MMR-22Z_C-czarne-tlo-hero-mikser-bok-calosc-w-studio
aranz-czarne-tlo
fotografia-reklamowa-aranzacja-silikon-puszka-1-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-silikon-puszka-w-studio
fotografia-aranzacji-reklamowa-zrealizowana-przez-w-studio16
fotografia-aranzacji-reklamowa-zrealizowana-przez-w-studio13
fotografia-reklamowa-aranzacja-MPM-mikser-MMR-22Z_C-czarne-tlo-hero-mikser-lewitujacy-w-studio
aranz-flatshot
fotografia-reklamowa-ręce-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-silikon-tubka-2-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-MPM-mikser-MMR-22Z_C-czarne-tlo-hero-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-pasta-polerska-w-studio
fotografia-reklamowa-wybuch-kurzu-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-MPM-czajnik-MCZ-116-czarne-tlo-hero-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-pasta-polerska-1-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-MPM-czajnik-Mcz-116-czarne-tło-gorąca-woda-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-smar-miedziany-1-w-studio
fotografia-reklamowa-aranzacja-smar-miedziany-2-w-studio
fotografia-aranzacji-reklamowa-zrealizowana-przez-w-studio15
aranz-montaz
fotografia produktowa zdjęcie na czarnym tle mikser ręczny

Jak zrobić czarne tło na zdjęciach?

Czarne tło do fotografii produktowej można uzyskać dzięki różnorodnym materiałom, z czego najlepiej sprawdza się między innymi: 

  • Tło kartonowe jest tanie i nie sprawia problemów podczas użytkowania, jednak należy zachować nieco ostrożności, aby nie spowodować jego rozerwania. W wielu przypadkach jest to jednak zaletą, fotografowie bowiem chętnie modyfikują arkusz kartonu, aby uzyskać tło o określonej wielkości. 
  • Tło materiałowe jest również przystępne cenowo i wybierane jest przez większość fotografów. W zależności od potrzeb, można wykorzystać tło o powierzchni połyskującej lub matowej, co oczywiście ma wpływ na finalny efekt poszczególnych zdjęć. 
  • Tło polipropylenowe jest nieco rzadziej wybierane ze względu na fakt, że staje się ono widoczne po wykonaniu zdjęć, co wymaga obróbki w odpowiednim programie graficznym. Niemniej ogromną zaletą takiego tła jest dobry stosunek jakości do ceny, a także odporność na zawilgocenie.

Czym jest technika low-key?

Z fotografiami na czarnym tle nieodłącznie wiąże się pojęcie techniki low-key. Oznacza to fotografowanie produktów w czarnym kolorze na czarnym tle. Czy w takim przypadku element, który chcemy sfotografować nie zleje się z tłem? Okazuje się, że nie, ponieważ stosuje się tutaj oświetlenie o niewielkim natężeniu, jednak o odpowiednim rozkładzie. W zależności od specyfiki danego obiektu, można wykorzystać lampę studyjną, błyskową, a nawet latarkę, która sprawdza się do stworzenia ciekawych efektów świetlnych. Finalnie takie zdjęcie jest minimalistyczne, co dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy chcemy podkreślić ich prostotę oraz wytworność.

fotografia aranżacyjna salon urody
fotografia produktowa zdjęcie na czarnym tle mikser ręczny

Jak zrobić zdjęcia na czarnym tle?

W fotografii produktowej na czarnym tle kluczowe jest to, aby znaleźć odpowiedni balans pomiędzy światłem a tłem. Generalnie uznaje się, że różnica ekspozycji powinna być wyraźna – można uzyskać różny stopień wyrazistości czarnego tła za pomocą modyfikowania odległości od obiektu, czy jego podświetlania. Fotografowany obiekt powinien mieć wyraźne kontury, aby odcinał się od tła. Zdaniem fotografów, czas naświetlania nie ma większego znaczenia w przypadku robienia zdjęć z użyciem światła błyskowego. Warto jednak zwrócić uwagę na czas migawki, pozwalający na wykonanie nieporuszonych fotografii. Warto jednocześnie pamiętać o zależności pomiędzy ogniskową obiektywu a czasem migawki. Im jest ona większa, tym czas migawki powinien być krótszy, co gwarantuje ostrość zdjęć bez efektu ich poruszenia. Podczas robienia zdjęć produktów na czarnym tle, konieczne jest uwzględnienie parametrów przesłony, co ma znaczenie dla głębi ostrości. Tutaj również obserwujemy pewną zależność, bowiem przesłona o mniejszej wartości będzie powodowała, że tło będzie bardziej rozmyte. Dlatego ten parametr należy dopasować do obiektu, jak i efektu, jaki zamierzamy uzyskać.

w studio przygotuje efektowne fotografie na czarnym tle, które przyczynią się do sukcesu sprzedażowego każdego sklepu internetowego

Wysokiej klasy aparat fotograficzny, jasne tło i rozproszone światło decydują w głównej mierze o sukcesie zdjęć produktowych poduszek, a także innych wariantów pościeli. Nie bez znaczenia są także umiejętności fotografa, dlatego wykonanie takich zdjęć warto zlecić specjalistom w studio. Oferujemy szybką wycenę, dostosowaną do potrzeb każdej firmy, które okażą się niezbędne dla działalności każdego sklepu internetowego.